top of page

THE PINTEREST GUY - TYP ZÁKAZNÍKA VOL. 2

V jednom z předchozích článků jsem psal o tom, že chlapi, kteří za mnou chodí, se dají rozdělit do několika skupin. Tak si dneska představíme další. Tomuhle typu říkám The Pinterest guy.Tihle chlapi na tom nejsou zase až tak špatně. Vždycky přijdou s fotkou. S inspirací, která je většině případů z pinterestu nebo jiný sociální sítě. Většinou je to nastylovanej týpek, kterýmu se chtějí podobat, nebo herec, kterýho miluje jejich partnerka a která by tak ráda měla alespoň kousek Ryana, Thora nebo Dwayna doma.

Tady to ale začíná drhnout, protože málokterej chlap má postavu Thora nebo Ryan v Crazy stupid love, kde obleková inspirace jen stříká. Pineterst guy si tohle ale nepřizná a velmi pevně si stojí za tím, že chce v tom obleku vypadat naprosto stejně.

Část týhle skupiny neinspirují herci nebo superhrdinové. Na sociálních sítích je totiž ještě jedna skupina fotek. Fotek, který mají po zásahu photoshopu s realitou společnýho jen velmi málo. Většinou je model nebo „influlencer” na fotce tak vyhlazenej, že jedinej způsob, jak takovýho obleku dosáhnout, je vyřezat ho z překližky. Kalhoty má dobrý tak maximálně na stand up comedy, protože kdyby si sednul, tak se mu rozletí jak striptérovi a knoflík na saku zapne jedině, pokud si nechá odoperovat pár žeber. To ale tahle skupina nevidí a já nešiju z gumy.

Třetí podskupina The Pinterest guys se může objevit v obou předchozích. Takovej chlap neřeší fit ani postavu. Alfa-omega celýho obleku je pro něj látka. Chce přesně a jedině tu na fotce a není schopnej uhnout ani o půl odstínu nebo půl milimetru na kostičce ve vzoru. Jen mu ale nedochází, že i tady se většinou dějí zázraky rodiny Adobe a nikdo tak nedokáže odhadnou, kolik filtrů a úprav barvy proběhlo, než ona fotka spatřila světlo světa. Že mu tahle barva nebude sedět, protože sám vypadá jako majitel vápenky a týpek na fotce je třeba Španěl, to samozřejmě ignoroval už od začátku.


Pánové, přinést si fotky jako inspiraci je skvělý, vždycky to hodně pomůže. Ale opravdu je berte jen jako inspiraci. Pořádně se na ty fotky podívejte a přemýšlejte, co je to, co se vám na nich líbí. Ideální je hledat inspiraci na někom, kdo se vám alespoň trochu podobá (pokud vám žena říká, že vypadáte jako Brad Pitt, tak bacha, aby to ale nebyl Brad ze začátku Benjamina Buttona). Nechte se inspirovat a pak si poslechněte názor a rady vašeho krejčího. Pokud je dobrej, tak už mu rukama prošlo několik desítek obleků a postav a díky tomu dokáže říct, co je pro vás nejlepší.


bottom of page