top of page

PROČ KAŽDÝ POTŘEBUJE ŠIROKÝ KALHOTY

Lidská nátura moc nemá ráda změny. A ta česká ještě víc. Dlouho trvalo, než se chlapi u nás naučili nosit něco jinýho než o dvě čísla větší oblečení, protože cokoli jinýho pro ně bylo moc gay. Takže když teď někomu řeknu, že nemusí mít ve skříni všechno jen s označením slim, nebo nedej bože skinny, tak na mě kouká jak na blázna.


Každej extrém je blbě. Tak jako je blbost mít o dvě čísla větší oblek (a to už snad dneska nepotřebuje žádný další dovysvětlování), tak je neskutečnej nesmysl mít letní kalhoty ve střihu, kterej vypadá, jako byste si ty kalhoty na sebe nasprejoval lakem na auta v barvě denimu.


Velká část mužský populace ve světě už si uvědomila, že hranice komfortu a estetiky je úplně někde jinde a že vůbec nevadí nosit i kalhoty, který mají široký střih. Nechápejte mě špatně, pořád je dobře mít kalhoty, který jsou střižený na vaši postavu. Ale opravdu střižený. Pokud totiž volíte kvalitní přírodní materiály, pak nemůžete mít kalhoty ve střihu „spray on me”. Toho se dá docílit jen hromadou pet lahví nebo ropy v látce.

A do toho se v létě fakt nechcete zpotit.


Jaký jsou teda výhody širokých kalhot?

Určitě a bezkonkurenčně největší benefit je komfort. Pokud si kalhoty necháte střihnout od krejčího, pak je volnost pohybu téměř neomezená. V pase máte kalhoty tak, abyste nemuseli řešit ani pásek, a o zbytku kalhot už prakticky nevíte.

V létě mají obrovskou výhodu i ve formě tepelný regulace. Zajímalo by mě, kolika chlapům, a vlastně i ženám, je v létě příjemně v tom tlustým denimu, kterej obtéká jejich nohy. Cirkulace vzduchu kolem těla je v horku ta nejlepší klimatizace. Díky pohybu volnejch kalhot víříte i vzduch v nich a ochlazujete si tak tělo.

Poslední výhodou, kterou dneska popíšu (dalo by se jich totiž najít ještě hodně), je i maskulinita střihu. Žádnej, ale opravdu žádnej chlap nevypadá jako chlap v super úzkejch kalhotách, který odhalujou i to, co by měla znát jen vaše manželka nebo milenka. Stejně tak je jedno, jestli máte hubený nohy nebo velký kvadráky z vaší zářný dětský sportovní kariéry. Kalhoty musí reflektovat tvar nohou a celé postavy, ať mají užší nebo širší střih. Správně střižený široký kalhoty z vás neudělají tlustýho obra, ale dokažou vám zalichotit a dodat tvar vašim nohám.


U každýho kusu oblečení je ale potřeba myslet na celkový proporce. Široký kalhoty neznamenají jen šířku. Důležitá je i výška pasu, jak kalhoty sedí kolem boků a taky jak jsou dlouhý. Takže si hlavně nechoďte kupovat slim kalhoty o několik čísel větší, to fungovat nebude.


bottom of page