top of page

NEMĚŘ SE DOMA

Divná doba si bohužel často žádá i divný nápady. A jeden z těch nápadů má i svoje heslo: ,,Oblečení na míru z pohodlí domova. Covid free shopping!”

A asi nějak takhle zní můj překlad: ,,Kus látky, kterej ti možná sedne a možná taky ne, a nemusíš se ani převlíkat z trika, co má ještě od včera flek od čínský polívky v prášku.”

Ano, všechny ty slogany a kampaně zní skvěle. Změřím se doma a daná značka mi pošle tričko, košili nebo (nedej bože) oblek, kterej mi dokonale padne. Přeci jsem jim poslal míry, že jo?

Ale ona to není, a ani nemůže být, tak úplně pravda.


Ve hře je totiž mnohem více faktorů a na některý z nich je AI (a teď nemyslím Juda Law jako gigola) prostě krátká.

Spousta z vás už má určitě zkušenost s označením slim fit na košilích. Ale slim fit je pro každou značku a každého člověka trochu něco jinýho. U někoho to znamená jen lehký vyštíhlení a někdo se rád mučí a nechce v košili ani dejchat. Jak potom může zaškrtnutí políčka slim na webu vědět, jak úzkou košili chcete?

Pak jsou tady ty magický rozměry, který rádi poskytnete online světu. Sto deset centimetrů přes hrudník a devadesát v pase. To jsou moc hezký čísla, ale ty stejný míry může mít vysekanej atlet nebo i chlap, co nemá úplně pupek ale svaloviny taky moc ne. Schválně se zkuste zeptat svojí partnerky, jak se vybírá podprsenka. (Může to být příjemný téma na večerní rozjezd.) Taky to není jen o obvodu prsou. Je to celkem věda se dobrat správný velikosti.


Existuje spousta dalších nejen fyzických, ale i osobních parametrů, jako třeba kam daný oblečení budete nosit, jestli víc času sedíte nebo se někam přesouváte nebo třeba jestli vám osciluje váha. Dal by se o tom napsat docela slušnej elaborát, ale věřím, že jste pochopili, kam tímhle mířím. Počítač za vás nedokáže vyřešit všechno a oblečení na míru prostě vždycky dopadne sakra líp, když se vám osobně věnuje někdo, kdo tomu rozumí a nechce na vás jen vydělat (i když dopravu zdarma vám asi nenabídne).


Pokud chcete využít online služeb krejčího, třeba mých, někoho z jiný země nebo jen jinýho města, zjistěte si, jak operuje. Pokud se ani jednou nespojíte a neproběhne konverzace a videohovory, kde si vás danej krejčí podrobně prohlídne, pak to nejspíš nedopadne dobře.


I ve studeným online světě je potřeba trochu toho lidskýho tepla.bottom of page