top of page

KAPSY NACPANÝ K PRASKNUTÍ

Když jsem se snažil přijít na to, jaký by bylo dobrý téma na další článek, jako vždycky mi pomohl českej chlap. Zjistil jsem, že kolem mě běhá spousta inspirace…

Tentokrát mě na myšlenku článku přivedl chlápek v autobuse. Stál tam, koukal do telefonu a kapsy kalhot měl nacpaný jak sysel tváře. Podle mě by v nich našel i pogy, který nestihl prohrát ještě na základce. Díky těm kapsám měl boky, jaký by mu mohla závidět i Nicki Minaj.

Ano, kapsy na kalhotách nebo saku jsou k tomu, aby se používaly. Ale s rozumem. Vsadím se, že půlku věcí, který nosíte po kapsách, během dne nikdy nepoužijete. A ty, co použijete, mají už dneska i elegantnější řešení. Obal na brýle už nemusí být ta obří krabička, co připomíná rakev. Klíče od sklepa, kočárkárny (existují ještě?) nebo chaty taky není potřeba nosit každej den u sebe a nebudete pak díky tý obří váze vypadat jak Quasimodo.


Často se říká (i já byl dlouho toho názoru), že u saka se mají používat jen vnitřní kapsy. A k čemu tam teda jsou ty vnější?

U saka je dobrý se zamyslet nad formálností daný události nebo oblečení. Blbě je mít plný kapsy věcí u smokingovýho saka. Na ples nebo do divadla toho vážně moc nepotřebujete a smoking pak bude působit elegantně a čistě. Naopak když jdete o víkendu na procházku s partnerkou, tak si do kapes causa saka těch pár věcí, co potřebujete, klidně dejte. Vaše ruce si určitě najdou jiný „zaměstnání” než celou dobu nosit tašku, protože vám někdo řekl, že do saka se prostě nic nedává.


Jednou z nejrozšířenějších boulí na saku nebo kalhotech je bohužel ještě pořád peněženka. Přijde mi, jak kdyby byli chlapi v tomhle ohledu strašně sentimentální. Sbíraj účtenky snad ještě z devadesátek, nosí kartičku do videopůjčovny, která je už od roku 2000 zavřená, kartu do knihovny (i když si čtou maximálně na telefonu) a spousty věrnostních karet, kde rozhodně „bodíky” nesbíraj. Peněženka pak nabere velikost hamburgeru a diví se, proč je bolí záda, když neustále sedí našikmo.


Tím, že nosíte po kapsách všechny svoje poklady jako Tom Sawyer, hlavně strašně namáháte látky, ze kterých jsou daný věci ušitý. A pak přijdete do obchodu nebo za krejčím, že to oblečení nic nevydrží. Že máte prasklý pasy na za zadku, díru v kapse nebo vytahanou látku na saku.

Jasně, pokud nosíte ve lněným nebo lehkým vlněným saku klíče o váze půllitru Plzně, tak se nedá čekat nic jinýho.


Zkuste si schválně dneska večer sednout (je neděle a klídek), vyndat všechny věci z peněženky a saka a zapřemýšlet, kolik z toho opravdu potřebujete nosit každý den.


bottom of page